“Delirium”  | 18 Mart – 4 Nisan 2015

Aysel Gözübüyük Sanat Evi, Havva Altun’un üçüncü kişisel sergi projesi olan “Delirium”u 18 Mart- 4 Nisan tarihleri arasında izleyici ile buluşturuyor.

Altun, üçüncü kişisel sergisinde, “Delirium” kavramının imgelerini görselleştiriyor. Lâtince kökenli bir kelime olan delirium; yanlış yolda gitme, şaşırma, aklın yolundan çıkma, gibi anlamlar içeriyor.

Önceki kişisel sergi projelerinde de akıl, akıldan sapma, aptal olma gibi durumlarla ilgilenen sanatçı, yine akıl ile hesaplaşmaya devam ediyor.
Bu sergisinde mekanı kavrama göre şekillendiren sanatçı, “evrenin izleri” olarak tanımlanan “karıncalanma” yı da heykellerinde görselleştiriyor. Ayrıca sergide sanatçının kağıt üzerine kurşun kalem çalışmaları da görülebilecek.

Sanatçı Hakkında;

1980 yılında Ankara’da doğdu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisans derecesini, 2013 yılında doktora derecesini tamamladı. Aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

“Öptüm Annen” ve “ Mutter Ich Bin Dumm- Anne Ben Aptalım” başlıklı iki kişisel sergisinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergide eserleri yer aldı.

Aysel Gözübüyük Sanat Evi

Konutkent 2 Datça Sokak B1 Blok, I Girişi,

Dükkan No:1 06530 Çayyolu Ankara

Tel: 0312 241 06 95