SÜLEYMAN ERDAL “HERKES VE HİÇ KİMSE İÇİN”

22 Ekim – 21 Kasım 2015 – Akademililer Sanat Merkezi

Akademililer Sanat Merkezi 22 Ekim – 21 Kasım 2015 tarihleri arasında Süleyman Erdal’ın

“Herkes ve Hiç Kimse İçin” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide sanatçı yaşadığımız hayata dair izlerin oluşturduğu durumları ele alarak kendisiyle bir çeşit hesaplaşma içine giriyor. Büyük bir tutku ile ortaya çıkan resimlerin hayatın bir parçası olması ve aynı zamanda bu hayata karşı
çıkması çelişkili gibi görünse de yeni bir bilincin oluşmasına neden olmaktadır. 

Akıcı bir kurgu ile ortaya çıkan resimlerin esas belirleyicisi duygudur. Dramatik anlatımın ön plana çıktığı resimlerde kontrastlık ve ışığın bu etkiyi arttırdığını görürüz. Sağlam desen yapısıyla oluşan figürler, sonsuzluk hissi veren peyzajlar, renk kullanımı ve katmanlı yüzeylerin oluşturduğu etki resimlerde derinlik hissi yaratarak izleyiciyi etkilemektedir. Ayrıca yaratıcılık eylemi sırasında sanatçının boyadığı yüzeyleri tekrar boyaması, boyadığını kazıyıp silip tekrar boyaması ile oluşan katmanlı yüzeyler onun geçmişi ile bugünü arasında geçen zamanı sorgulamasının bir göstergesidir. 

Karşılaşmalar ve yaşanmışlıklardan doğan ve farklı bir dille oluşan sergi 21 Kasım 2015’e kadar Pazar ve Pazartesi günü haricinde her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.

Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Tel: (0212) 245 02 29 www.akademililer.com