Olasılıklar ve Tercihler

Possibilities and Choices

23.01.2015 – 01.03.2015

Sanatçılar Artists:

Berkay Buğdanoğlu, Eli Kasavi, Elif Boyner

Lara Kamhi, Joe Hamilton, Julie Nymann

Sinem Serap Duran, Sırma Doruk

Küratörler Curated by:

Mehmet Kahraman, Sırma Doruk

***
“Olasılıklar ve Tercihler” adlı karma video seçkisi 23 Ocak – 1 Mart 2015 tarihleri arasında Mixer Açık Depo’da!

“Olasılıklar ve Tercihler” karma video seçkisinde sergilenecek olan video çalışmaları, Mixer’in temeli niteliğindeki Açık Depo yapısı içerisinde dinamik bir kurgu oluşturacak.

Güncel video sanatına dair örneklerin ortaya konacağı bu seçki için tercih edilen çalışmalar, belirgin bir kavramsal şema içerisinde gösterilmekten uzak bir yapı taşıyarak Mixer Açık Depo’nun değişken karakterini de yansıtacak.

Elif Boyner çevreyi algılamamıza yön veren hareketleri atık dönüşüm merkezinde görüntülerken, Julie Nymann bireyin varoluşuna dair bir sorgulama sürecini görselleştiriyor. Mixer’de daha önce gerçekleştirdiği kişisel sergilerinde metal üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınan Berkay Buğdanoğlu’nun bu seçkide yer alan gif formatındaki işleri sanatçının güncel olaylar üzerine illüstratif olarak ürettiği figürleri ele alıyor. Lara Kamhi’nin renk ve form üzerinden ürettiği video yerleştirmesi ise Mixer Açık Depo alanına deneyimleme açısından prizmatik bir algı katıyor.

Video sanatının dilini keşfetmeye dair bir önerme olan “Olasılıklar ve Tercihler” adlı karma video seçkisi 23 Ocak 2015 – 1 Mart 2015 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün Mixer Açık Depo’da görülebilir.