Ressam Pınar Kalem,
“Aşkın Kadın Halleri” ile
Galeri Bohem’de…

Gelenekselleşen galericilik anlayışına farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan Galeri Bohem, Ressam Pınar Kalem’in 13. kişisel sergisi “Aşkın Kadın Halleri”ne ev sahipliği yapacak.
07-17 Şubat 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek sergi, Newyork Parsons School’da desen ve yağlıboya, Maryland’da Stevan Scott Galeri ve Light House Galeri’de görsel anlatı eğitimleri, Paris, Maison Alford, Dover ve Amien’de spatula workshoplarına katılan sanatçının, spatula tekniği ile yaptığı kadın ve çiçek teması öne çıkan çalışmalarını içeriyor.

Pınar Kalem hakkında
1970 yılında İstanbul’da doğan Pınar Kalem, 1993’te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1993-95 yıllarında; Newyork Parsons School’da, desen ve yağlıboya, Maryland’da Stevan Scott Galeri ve Light House Galeri’de görsel anlatı eğitimlerine katıldı. Paris, Maison Alford, Dover ve Amien’de spatula workshoplarına katılan sanatçı sanatsal araştırma ve çalışmalarını spatula tekniği üzerine yaptı. Yurt içi ve yurt dışında birçok koleksiyonda eseri bulunan sanatçı halen yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da Arnavutköy’deki atölyesinde sürdürüyor.

Galeri Bohem
Valikonağı Cad. Polat apt. No 99 D. 3 K. 2
Nişantaşı – İstanbul
Tel: 0212 999 44 60