#sanatmekanzaman #sanat #art #sergi
Terakki Sanat, 7 Şubat-16 Mart 2019 tarihleri arasında,

Begüm Manav, Betül Demir Karakaya, Cemalettin Yıldız, Ceyda Güler, Ekin Yüksel Altuntaş, Ekrem Şerif Egeli, Erhan Lanpir, Filiz Pelir, Funda İyce Tuncel, Gafur Uzuner, Hakan Esmer, Mehmet Yıldırım, Metin Kılıç, Mustafa Albayrak, Necati Seydi Ferahoğlu, Nevres Akın, Orçun İlter, Özgür Eryılmaz, Pelin Özgöçen, Reyhan Abacıoğlu, Selçuk Yılmaz, Selim Çınar, Sema Akyürekli Barlas, Serdar Leblebici, Tolga Boztoprak, Turgut Akarsu, Zehra Başaran ve Zeynep Bingöl Çiftçi’den oluşan ‘Alarmart 345 İstanbul’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Alarmart, kağıdın A3, A4, A5 ölçülerini koyduğu ve kısaca ‘’345’’ adını verdiği bir projeyle izleyicisinin karşısına çıkıyor. Sanatçılar, kağıdın gündelik hayatta karşımıza çıkan ölçüleriyle, plastik sanatların olanaklarıyla hesaplaşma yoluna giderek küçük ölçülerde büyük dünyaların canlandırılması için bir araya geliyor.

Alarmart ‘’345’’ ile ölçünün hem gerçeklik hem bir büyü; ölçünün hem bir kilit hem bir anahtar; ölçünün hem bir durum hem de bir duruş olabileceğinin anlamını çiziyor.

Sergi Açılış Tarihi
7 Şubat, Perşembe 18:00

İletişim
+90 212 3510060 / 344

www.terakkisanat.com