4. BÜYÜK EFES SANAT GÜNLERİ, İZMİRLİ SANATSEVERLER İLE YENİDEN BULUŞUYOR…..

Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat bünyesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Büyük Efes Sanat Günleri 2018”, sanatseverlerle 23 – 25 Şubat tarihleri arasında buluşuyor.

Swissôtel Büyük Efes İzmir ve Büyük Efes Sanat işbirliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen “Büyük Efes Sanat Günleri” sanat galerilerini, sanatçı ve sanat aktörlerini bir araya getiriyor.

Büyük Efes Sanat Günleri’ne özel olarak projelendirilen iki önemli eser ve sanatçıları etkinlik boyunca İzmirle buluşacak:

1. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitimini Adnan Çoker’in, Yusuf Taktak’ın ve Mustafa Ata’nın atölyelerinde tamamlayan, Erzurumlu Çılgın Doçent olarak tanınan Prof. Mehmet Kavukçu’nun yaklaşık 2000 parçadan oluşan “Evrensel Devinim” isimli eseri Swissotel İzmir’in Kongre Merkezi Girişi’nde,

2. Belkıs Balpınar’ın “Modern ArtKilims” serisinden modern dokuma halı eserleri Swissotel İzmir’in “Zaman Tüneli”nde sanat günleri süresince sanatseverlerle buluşacak.

Dört kitabı İngilizce’ye çevrilen ve yurtdışında severek okunulan ayrıca “100 Yılın Fotograf Sanatını” 12 ciltte kaleme alan sanatçı Çerkes Karadağ’ın kitap imza günündeki paneli, gazeteci&yazar Ayçe Bükülmeyen ile Mehmet Kavukçu’nun “Yersiz Yurtsuz Performanslar” üzerine söyleşisi, Doç. Dr. Aslı Ceylan Öner ile Arda Işık’ın “Kentsel Akupunktur Stratejisi’nde Sanat Objesinin Yeri” üzerine söyleşisi ve tüm etkinlik programları sanatseverleri ücretsiz olarak Büyük Efes Sanat Günleri’nde 23-25 Şubat arasında Kordon Salonu’nda bekliyor.

Katılımcı Kurumlar:

Arkas Deniz Tarihi Merkezi
Asay Sanat
Bengisu Sanat
ECN Art Gallery
Galeri İlayda (İstanbul)
GaleriM Sanat Galerisi (Ankara)
GT Art Gallery
Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi
Keyfe Keder Kitap, Alaçatı