“Ebedi Gergefte Ayak İzleri” Resim Sergisi Venüs Sanat’ta….
Kasım ADIGÜZEL ve Mahmut Kemal ARSLAN Venüs Sanat Galerisi’nde “Ebedi Gergefte Ayak İzleri” adlı sergide buluştular.

Kasım ADIGÜZEL,
Adı üstünde Ebedi Gergefte Ayak İzleri Enheduana’ dan Nazım Hikmet’e, Akadlar’dan demokratik cumhuriyete, mezepotamyanın anadolunun uzun sancılı ve muhteşem dönüşümünü işledik Enheduana “İnanna ve Ann” şiirinden Nazım’ın “Gelsene dedi bana” şiirine kadar bu coğrafyanın acısını hüznünü sevincini gördük yaşadık şimdi tarihte ilk taş ustasının çekici ile başlayan ve çağdaş sanata dönüşen serüvenin bir parçası ve devamı olduk bu gergefte zaman tüneli hep devam edecek tarihte sanata, estetiğe , insanlığa yön vermiş olaylar şahsiyetler hep anılacak ve alkışlanacaktır.

Mahmut Kemal ARSLAN,
Büyük usta Atilla İlhan “Onları ben büyük bir aynanın içinde gördüm.Üstelik ayna dumanlıydı ve olmayan bir şehirde geziniyordu” der.İşte bende bu dumanlı aynanın içinden geçen ve bu Ebedi Gergefe Ayak İzi bırakanları fırçamla resmetmeye çalıştım. Başarabilmişsem ne mutlu bana ve sonsuz saygı onlara.
dedi.

Sanatçıların sergide 40 adet çalışmaları bulunmaktadır.

Açılış kokteyli 4 Şubat Cumartesi günü saat 16:30 da yapılacak olan sergi her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

VENÜS Sanat Galerisi
Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sokak No 2
Göztepe-Kadıköy
0216 565 3572