ENİSE GÜLSÜM SU “ESİNTİLER” RESİM SERGİSİ

16 KASIM 2015’DEN İTİBAREN
ZİRAAT BANKASI KUĞULU SANAT GALERİSİ’NDE

Enise Gülsüm SU “Esintiler” Resim Sergisi, Kuğulu Sanat Galerisi’nde 16 Kasım 2015 Pazartesi günü saat 18:00’de açılacaktır.

1955 yılı Fethiye doğumlu sanatçı, ilköğrenimini tamamladıktan sonra Bolu Kız İlk Öğretmen Okulu ve Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Sınıfı’ndan mezun oldu. 1976 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nü fakülte birincisi olarak tamamladı. 1977 yılında girdiği T.C. Sayıştay Başkanlığı’nda Uzman Denetçi olarak çalışmaktadır.

Resimde ilk farkındalığı, ilkokul beşinci sınıfta katıldığı uluslararası çocuk resimleri yarışmasında kazandığı ödülle oldu. Resim çalışmalarına, Bolu Kız İlk Öğretmen Okulu’nda oluşturulan resme yetenekliler grup çalışmalarıyla devam etti. Uzun bir aradan sonra, 1999 yılında Sevgi Sanat Galerisi’nde Orhan Gürel ile sonrasında Ayten Taşpınar ve yine Orhan Gürel ile yaptığı suluboya çalışmalarıyla resme dönüş yaptı. Son beş yıldır Sevgi Sanat Galerisi’nde Svetlana İnaç ile desen, pastel ve yağlıboya çalışmalarını sürdürmektedir.

Enise Gülsüm SU “Esintiler” Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Tunalı Hilmi Caddesi No: 104 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Kuğulu Sanat Galerisi’nde, 16 Kasım – 4 Aralık 2015 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.