3 – 22 Mayıs 2019

Galeri Soyut, 3 – 22 Mayıs 2019 tarihleri arasında 14 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek Figür-yorum ‘Delilik’ isimli proje sergisini sanatseverlerle ile buluşturuyor.  Bu özel sergi 22 Mayıs tarihine kadar Galeri Soyut A ve B salonunda görülebilir.  

Sergiye katılan sanatçılar: Adem BAŞPINAR, Ahmet YEŞİL, Ali HERİSCHİ, Azimet KARAMAN, Buğra ÖZER, Engin KORKMAZ, Ercan AYÇİÇEK, Erol PELİOĞLU, Erdi KORKMAZ, Mine POYRAZ, Necmettin ÖZLÜ, Nurettin AKKAYA, Sema ÖCAL, Sertap YEĞİN

Gallery Soyut, between 3 – 22 May 2019, with the participation of 14 artists to participate in the exhibition of Figure-Interpretation ‘Madness’ project brings together wtih art lovers.

Açılış: 3 Mayıs Cuma – 18:00 – 20:30 – A & B Salonları // Opening:  April 3rd May – Hall A & B

Galeri Soyut, 3 – 22 Mayıs 2019 tarihleri arasında Fatih Sazak’ın “Yaşam Döngüsü – Maça Serisi” isimli kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Açılış: 3 Mayıs Cuma – 18:00 – 20:30 – C Salonu // Opening:  May 3rd Friday – Hall C

Gallery Soyut hosts Fatih Sazak’s personal painting exhibition titled “Life Cycle – Spade Series” between 3rd – 22th May 2019.

YAŞAM DÖNGÜSÜ
Dört seri dört sembol. Yaşam döngüsünün ilk sembolü Maça Serisi. Maça Serisinin Yaşam Döngüsü kara canlılarının hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır. Döngünün en güçlü kartı Maça Papazı, en güçlü avcı olan aslan olarak karşımıza çıkmakta. Maça Papaz’ından Maça Üç’e kadar güç dengeleri ile sıralanmış kara hayvanlarının dışarısında tutulan Maça İki ve Maça Bir yani Maça As’ı doğaya çıplak bir şekilde bırakıldığı zaman en zayıf ama zeka faktörü ile Yaşam Döngüsü’nün zirvesinde yer alabilen insanoğluna ayrılmıştır. Bir dönem oyunlarda en güçsüz olanlara en güçlü olma şansı tanınmıştır. Tıpkı satrançta piyonun son kareye ulaştığında vezir olabilmesi gibi. Bu Fransız İhtilali’nin bir yansımasıdır. Gün gelir halktan bir kişi kralın yerine geçebilir. Vahşi doğada da güçlü kralların yerine zeki insanoğlu geçmektedir.