Galeri Akdeniz

1983 yılının Kasım ayında Akdeniz Grafik Adı ile kuruldu. Sanatçı ve koleksiyonerlere konsinye resim sundu. Yıllarca sanatçılara ve bu işe gönül verenlere hizmet etti. Sanatçıların slaytlarını, kataloglarını, davetiyelerini ve broşürlerinin hazırlanmasını, resim severlere sunulmasını sağlamıştır. Ankara, İstanbul gibi yerlerde, yeni açılacak galerilere sergi hazırlanmasına sanatçılara ve galeri sahiplerine yardımcı olmuştur.
1983 yılından 2001 yılına kadar konsinye ve karma sergilere Akdeniz Grafik ev sahipliği yapmıştır. 2001 yılından itibaren periyodik sergilere başlayan Galeri Akdeniz; etkinliklerine farklı bir boyut ve bakış açısı ile hız kazandırmıştır.

Galeri Akdeniz ilkeli sergi programını iki yıl öncesinden hazırlayarak yapmaktadır. Akademik eğitim almış, bu işe gönül vermiş genç ve orta kuşak sanatçılara yer veren Galeri Akdeniz bunuda kendine ilke edinmiştir.
Galeri Akdeniz’ in açtığı sergilerden bazıları; Tomur Atagök, Gülay Yaşayanlar, İsmail Ateş, Şeniz Aksoy, Ramazan Bayramoğlu, Hayri Esmer, Ayşegül İzer, Ganco Karaba- cakov, Muzaffer Tiryaki, Nihat Kahraman, Canan Atalay, Mustafa Salim Aktuğ, Lütfi Özden, Yıldız Ersağdıç, Uğurcan Akyüz, Yakup Öztuna, Karl Bohrmann, Knut Willich, Ben Willikens, Wolfgang Troschke v.b. Galeri yönetimi sanat eğitimi almış Zeliha Akdeniz ve eşi İsmet Akdeniz tarafından yürütülmektedir. İsmet Akdeniz aldığı sanat eğitimin yılların birikimi ve profesyonel düşünce ile yaptığı çalışmaların en iyisini sanata ve sanatçılara yönelik bir anlayışla yürütmektedir.

Galeriakdeniz,
Yıldızevler mah. Tagore cad. 720.sok .Şahinler sitesi B blok.No:5/b Yıldız Ankara Tel:0 312 441 29 99-0 312 231 45 43