Günseli Yetkin’in ilk kişisel resim ve seramik sergisi ‘REMDE DEJAVU’ 7 Kasım Saat 17:00’de Ressamlar Derneği SanatEvi’nde açılacak. Sergi, 18 Kasım 2015 tarihine kadar sanatseverin ziyaretine açık olacak.

Eserlerinde, üzerinde bıraktığı etkilerle birlikte duygularına da önem veren Günseli Yetkin, kendini özgür bir ekspresyonist olarak tanımlamakta ve biçimlerde deformasyonları kullanmaktadır.

Puantaist bir anlayışla, nokta çalışmalarında hareketli fırça darbeleri belirleyici özelliğidir. Seramik objelerinde beyaz ve şamotlu çamur tercihidir. Sır üstü seramik boyama tekniğini kullanmaktadır.

Sanatçının kişisel sergisi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç, 18 Kasım 2015 tarihine kadar Ressamlar Derneği Sanat Evi’nde ziyaret edilebilir.

Detaylıbilgiiçin:

yaseminatay@gmail.com / 0541 244 64 84

Sergimekanı:

RESSAMLAR DERNEĞİ SANAT EVİ

Galip Dede Cad. Yörük Çıkmazı Sok.

Gündeş Apt. No:3 Daire:3

Tünel Beyoğlu

Günseli Yetkin Hakkında:

İstanbul da yaşayan sanatçı, lise mezuniyetinden sonra A.F.S. öğrenci değişim programıyla Amerika`ya gitmeye hak kazandı. Ohio Brecksville Senior High’dan 2. kez lise diploması aldı. İlk seramik çamurlarıyla tanışması da o yıllara rastlar.

Hayatının dönemsel süreçlerinde Resim, Porselen Desenleme, Çini ve Seramik Sanatlarıyla harmanlandı. Sanatçı bu uzun soluklu maratonda ulusal ve uluslararası eğitimlerde kendini yenileme ve canlı performanslar sergileme imkanlarını buldu.

Türk El Sanatlarına Hizmet Vakfı’nda, Caferağa Medresesi’nde, Halk Eğitim Merkezleri’nde ve yurtdışında değişik atölyelerde uzun yıllar eğitim aldı. Halen, Beylerbeyi Olgunlaşma Enstitüsü’nde Seramik atölyesi çalışmaları yapmaktadır. Caferağa Medresesi dahil katıldığı karma sergilerin sayısı 50’den fazladır.

Sanatçı çalışmalarında, fikirleri ile gerçeklilikleri arasındaki geçişleri keşfetmektedir. Çizimlerini ve sanatını hislerine göre ve aynı zamanda kendi etkileşimine göre uygulamaktadır.

Şiir yazmak sanatçının hobileri arasındadır. Sanatçı İstanbul’da yaşamaktadır ve 2 çocuk annesidir.