SELÇUK YAŞAR RESİM MÜZESİ VE SANAT GALERİSİ’NDE

GÜVEN ZEYREK’İN “DÖNEMLERİMDEN” İSİMLİ RESİM SERGİSİ

05 KASIM PERŞEMBE GÜNÜ AÇILIYOR.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nin bu ay ki konuğu Türk Resim Sanatı’nın en önemli isimlerinden biri olan Güven Zeyrek.

Sanatçının yağlıboya eserlerinden oluşan resim sergisi, 05 Kasım 2015 tarihinde Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açılıyor.

DYO Resim Yarışmaları’nın ilk jüri üyesi olan Güven Zeyrek, bu sergisiyle yurtiçi ve yurtdışında açmış olduğu kişisel sergilerinin 50.sine ulaşmış bulunmaktadır.

Sanatçının 32 eseri, 30 Kasım 2015 tarihine kadar Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulucaktır.

Güven ZEYREK Kimdir?

1935 yılında Ayvalık’da doğdu. Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitiren Zeyrek’in, 65 yıla ulaşan sanat serüveninde; yurtiçi, yurtdışı sergilerinden alınan yapıtları, Ankara, İzmir Devlet Resim Heykel Müzeleri, devlet arşivleri,

Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi Resim Heykel Müzeleri; İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıflar Bankası, Ekspress Bank, Başak Sigorta, İzmir Büyükşehir Belediyesi, gibi resmi ve büyük kuruluşların koleksiyonları ülke genelinde tanınan bir çok özel koleksiyonlarda; yurtdışnda ise Paris, Londra, Amsterdam, Saray Bosna ve New York gibi şehirlerde bulunmaktadır.

Sanatçı; sanat yaşamının tamamını bu güzel şehirde yaşamanın kıvancını ve İzmir’in yaşayan eski sanatçılarından olmanın gururunu yaşamaktadır.