FULYA ERGÜRBÜZ UZER “HANGİSİ DAHA ÖZGÜR” RESİM SERGİSİ

8 ŞUBAT 2016’DAN İTİBAREN ZİRAAT BANKASI KUĞULU SANAT GALERİSİ’NDE

Fulya ERGÜRBÜZ UZER “HANGİSİ DAHA ÖZGÜR” Resim Sergisi, Kuğulu Sanat Galerisi’nde 8 Şubat 2016 Pazartesi günü saat 18:00’de açılacaktır.

10 Mayıs 1955 yılında Erbaa/Tokat’ta doğan Fulya Ergürbüz Uzer, ilk, orta ve liseyi Tokat, Karaman ve Karadeniz Ereğli’de okumuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra mesleğini avukat olarak, daha sonra da kamuda çeşitli idari görevlerde bulunarak yürütmüştür.

Galeri Sanatyapım Kayıhan Keskinok Atölyesi’nde dört yıl süren temel sanat ve resim eğitimi almıştır. Birden çok karma sergiye katılmış olan Fulya Ergürbüz Uzer, “İnsanlar ve Renkler” olarak tanımladığı ilk kişisel sergisini Aralık 2014 tarihinde, “Özgürlüğe Uçuş” olarak adlandırdığı ikinci kişisel sergisini Haziran 2015’te açmıştır.

Ankara Kadın Ressamlar Derneği ve Bodrum Art Derneği üyesi olan sanatçı, halen resim çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.

Fulya ERGÜRBÜZ UZER “HANGİSİ DAHA ÖZGÜR” Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Tunalı Hilmi Caddesi No: 104 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Kuğulu Sanat Galerisi’nde, 8 – 26 Şubat 2016 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.