H-ART COLLECTIVE “MOBİLE”
Sevil Alkan, İlknur Can, Hakan Çınar ve Emrullah Eyvallah
Fotoğraf Sergisi
14 Kasım – 16 Aralık 2015

Mobil sergisi İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde.
Yeni sanat akımı olarak kabul gören mobil fotoğrafçılığın Türkiye’de ki başarılı temsilcilerinden H-Art Collective “Mobile” adlı sergisi ile 14 Kasım – 16 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Galerisi’de izleyici ile buluşuyor.
Fotoğraf çeken mobil cihazlar birincil kullanım alanı dışında; alternatif sanatsal üretim bicimlerinin en son halkası olarak kabul görmüş, yeterliliğini ispatlamış, yeni çağın görsel kültürünün önemli parçalarından biri olmuştur. Tüm dünyayı etkisi altına almış bu yeni akımı temsil eden sergide sanatçıların kentsel yaşam temalı fotoğraflarını göreceğiz.
H-art Collective sokak fotoğrafçılığı alanında mobil araçlarla üretim yapan kollektif bir fotoğraf oluşumdur. 2014 yılında, bu alanda birlikte üretme, dayanışma ve ortak projeler oluşturma amacıyla bir araya gelen Sevil Alkan, İlknur Can, Hakan Çınar ve Emrullah Eyvallah tarafından kurulmuştur.
Sokakta fotoğraf çekilmesinin mobil araçlarla icra edilmesi, fotoğraftaki zaman ve mekan öğelerini değiştirmiş, fotoğrafın daha da zenginleşmesini sağlamıştır. H-art Collective, bu alanda icra edilecek özgün çalışmaların ve deneysel yaklaşımların peşindedir. Kollektif, yeni fotoğrafçılarla büyümeyi hedefleyerek, mobil sokak fotoğrafçılığı alanında yenilikçi çalışmalara imza atmayı ve bu deneyimleri diğer fotoğrafçılarla paylaşmayı amaçlamaktadır.
Sergi Hahnemühle’nin kağıt sponsorluğunda basılmıştır.

İstanbul Fotoğraf Galerisi
İletişim: Sennur Çevik Onan
0530 952 79 73 – 0212 237 36 52
basin@istanbul-fotografgalerisi.com
www.istanbul-fotografgalerisi.com
Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu/İstanbul
Salı’dan Cumartesi’ye hergün saat 11.00 – 19.30 arası