14 Mayıs – 29 Haziran 2019

Açılış: 14 Mayıs Salı, 17:00-19:00

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 27. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere karşılıksız burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation 5” sergisi Ekavart Gallery’de 14 Mayıs – 29 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Her biri alanında geleceğin önemli birer sanatçısı olma yolunda ilerleyen 27 yeni nesil sanatçının yapıtlarından oluşan serginin küratörlüğünü bu yıl Ilgın Akın üstleniyor. Vakfın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu birçok serginin ve etkinliğin yanı sıra; bursiyerlerimiz ile birlikte farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan genç sanatçıların yer aldığı “EKAV-ARTIST New Generation” sergi dizisi EKAV Vakfı için ayrı bir önem taşımaya devam ediyor.

Başarılı çalışmaları ve özgün tarzlarıyla ilgi çeken 27 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 5” sergisinde Büşra Kölmük, Cem Özkeser, Ceyhun Topçu, Çağdaş Erçelik, Dilara Mataracı, Dora Özyurt, Doruk Paksoy, Ege Subaşı, Elif Işık, Emrah Önal, Erman Gürcüm, Fatma Avcılar, Ferhat Salman, Kaan Saatçi, Karis Deniz Kara, Mert Çıkılmazkaya, Neşe Karataş, Özge Kahraman, Özge Kul, Rana Balca Ülker, Sefa Karakuş, Sevda Alat, Sezer Arıcı, Şerife Gül Çakmak, Şevin Kupik, Tuğçe Güney, Zeynep Sağır’ın çalışmaları yer alıyor.