NURSEL BİRLER CARROLL

“LESS IS MORE / AZ ÇOKTUR”

24 Mart – 16 Nisan 2016

Çağdaş soyut resmin başarılı temsilcilerinden Nursel Birler Carroll’un ‘Less is More / Az Çoktur’ adlı solo sergisi 24 Mart 2016 da Türker Art’ta izleyiciyle buluşuyor. Sanatçının Türkiye’de gerçekleşecek olan ikinci kişisel sergisinde son dönem çalışmaları yer alıyor.

Renkçi, lekeci ve minimalist yaklaşımlarla ürettiği soyut eserlerde yalınlık ön planda. Sanatçının da deyişiyle ‘Yaşadığım bu tüketime endeksli ve sentetik ilişkiler üzerine kurulu dünyada, her geçen gün fazlalıkları elimine etmek, sadeleşmek ihtiyacı duyuyorum. Olgunluk dönemimde, gittikçe kompleks olan bu hayatta daha dingin ve sakin bir yaşam arzusu ağır basıyor. Bütün bu yaşam algım ve düzenim çalışmalarımı da etkiliyor mutlaka’.

Mehmet Güleryüz ve Ayfer Karamani Atölyeleri’nde 11 yıl boyunca yoğun desen, resim-heykel ve seramik çalışmalarını sürdüren Nursel Birler Carroll’ın eserleri Amerika’da altı kişisel sergi ve dört uluslararası sanat fuarında sergilendi. 7 sene Paris ve 4 sene Amerika’da yaşayan sanatçının eserleri yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda yer alıyor.

Carroll’ın soyut çalışmalarındaki renk-desen-ışık kurgulamalarındaki ustalık ve yalın tonlamalar dikkat çekiyor. Şehir silüetlerini minimalist yaklaşımla resmeden sanatçı eserlerinde fırça katmanlarının arasından izleyiciye adeta bir mesaj iletiyor.

Nursel Birler Carroll, ‘Less is More / Az Çoktur’ adlı solo sergisi 24 Mart-16 Nisan 2016 tarihlerinde Türker Art’ta izlenebilir.

www.turkerart.com

Türker Art
Şakayık Sok. Ful Apt. No:43 D:2
Teşvikiye İstanbul
0 (212) 296 53 25