CEVDET KOCAMAN RESİM SERGİSİ: ‘’ RENKLERİN İÇİNDEN’’
Türk Amerikan Derneği’nin sanat danışmanı ressam ‘’Cevdet Kocaman Resim Sergisi’’ 21 Şubat Salı akşamı verilecek olan açılış kokteyli ile beğenilere sunulacak. TAD Sanat Galerisi’nde saat, 18:30’ da başlayacak olan kokteyl saat, 20:00’ de sona erecek. Sanatseverler için kaçırılmaması gereken bir etkinlik olan sergi, 12 Mart 2017 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

‘’RENKLERİN İÇİNDEN’’ : RENKLERE VE İLKBAHARA HOŞ GELDİNİZ…

Cevdet Kocaman’ın eserleri (portreler dışında) önemli bir ölçüde doğa yorumlarıyla ilgilidir…
Kuşlar, dağlar, kırsal manzaralar, deniz ve yansımaları, ayrıca samimi ortamlar, küçük evler, tavuklar ve güneşte kuruyan çamaşırlar onun evrenini oluşturan temalardır.
Kocaman’ın bu eserlerinde soyuta doğru bir yöneliş vardır. Eser başlıkları hâlâ balıkçı köyü, büyükşehir, halı gibi olsa da, figüratif bir serbestlikle rengi renk için kullanır Eserlerinde renk yüzeyleri zıt renk karşılıkları ile kırılıp yanıp sönse de, kentsel motif anıları, süs eşyalarının figürleri resimlere doku ve gizli
bir içsel hayatın sırlarını vermektedir. Cevdet Kocaman burada renklere odaklaşarak daha yalın algılamalara dönüyor. Ona yakışan da budur… Renklere ve ilkbahara hoş geldiniz.
Ole Zøfting Larsen 04.02.2017

TAD Sanat Galerisi
Adres: Güvenevler, Cinnah Cd. No:20, 06690 Çankaya/Ankara