Doğançay Müzesi 13. İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması

YARIŞMA KOŞULLARI

Dogançay Müzesi 13. Istanbul Orta Okullar Resim Yarısması’na
Istanbul ilinde okuyan tüm ora okul ögrencileri katılabilir.

Yarısma sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük dereceleri, 5 mansiyon, 42 adet sergileme ödülü ve 50 adet basarı sertifikasının yanı sıra, sürpriz hediyeler verilecektir.

Yarısmaya bir ögrenci birden çok eserle katılabilir,
ancak bir ödül kazanabilir.

Ögrenciler, tema sınırlaması olmaksızın serbest çalışmalarıyla yarısmaya katılabileceklerdir. Resimler ögrencinin kendisine ait olacak, grup çalısmaları yarısma dısı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50×70 cm’ den daha büyük olmayacaktır.

Resimler 12 Mayıs 2017 tarihine kadar, yarısmaya istirak eden her okul adına toplu bir dosya içerisinde veya bireysel olarak Dogançay Müzesi’ne (Dogançay Müzesi, Balo Sokak, No:42, Beyoglu, Istanbul – Telefon: (212) 244 77 70, 71) kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Karsı ödemeli ve alıcı ödemeli kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.

Her resmin arkasına; resim sahibi ögrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı biçimde ve silinmeyecek, düsmeyecek sekilde yazılmalıdır.

Dereceye ve sergilemeye deger bulunan resimlerin duyurusu, Ödül Töreni ve Sergi: 30 Mayıs 2017’de yapılacaktır.(Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salınu)

Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2016 tarihine kadar Dogançay Müzesi’nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan resimlerden Istanbul Büyüksehir Belediyesi ve Dogançay Müzesi sorumluluk kabul etmeyecektir.

Son Katılım: 12 MAYIS CUMA Saat: 17.00