RUHUMA ASLA

RUHUMA ASLA

RUHUMA ASLA…

 

08.03.2018 – 08.04.2018

Ayşe Bezenmiş
Dieter Mammel
Leo Ferdinando Demetz
Mustafa Özbakır
Neslihan Başer
Nihal Martlı
Rugül Serbest
Sevgi Taner

Açılış : 8 Mart 2018, Perşembe
18:00 – 20:00

C.A.M. Galeri Mart ayında ülkemizde ve tüm dünyada hala toplumların merkezinde güncelliğini korumakta olan ‘kadın olma’ sorunsalını bir kez daha sanat aracılığı ile ele alıyor.

Ataerkil toplum baskısı sonucunda ezilen, tecavüze uğrayan, şiddet gören, öldürülen ve kendisine yüklenen kalıpların dışında varolabilme mücadelesi vermeye çalışan kadına bu sergi ile bir kez daha dikkat çekmeye çalışılıyor.

Cinsiyet farklılığının altının sürekli çizildiği, ‘insan’ kavramının erkeği niteler biçimde ele alındığı toplumlarda kadının kendini ifade edebilmesinin yollarından biri de hep sanat olmuştur.

Kadın birey olarak varolabilmenin zorlukları, bedene alınan darbelere rağmen ruhun güçlenerek direnmesi ve asla teslim olunmaması serginin dikkat çekmeye çalıştığı konularının başında yer almakta.

 

EVER TO MY SOUL…

08.03.2018 – 08.04.2018

Opening : March 8, 2018 Thursday
6 pm – 8 pm

This exhibition tries to get the consideration once again to the woman who was oppressed, raped, violently murdered and who tried to struggle to exist outside the patterns had been installed on her yet try to being.

One of the ways that women can express themselves in societies where gender differences are underlined and the concept of ‘human’ is considered in terms of man qualitatively is Art.

The difficulties of being able to exist as a female individual are among those issues that the exhibition tries to underline, despite the impact of the body, the soul is strengthened and resisted and never abandoned…