Mekân ve sanat ilişkisinin insan ruhunu yenileyen ve geliştiren tarafına değinen bir proje…

“Seni ne rehabilite eder ?” resim ve fotoğraf çalışmalarından oluşan karma sergisi 13 Şubat – 29 Nisan 2017 tarihleri arasında BUDE Psikoterapi Merkezi’nde.

Sanat ne işe yarar diyenlere söylenecek cevaplardan biri, bu sergi!..

Sanatı bir yönüyle, bizi günlük koşuşturma ve kaygılarımızın ötesine taşıyan, hızlı akan yaşamımızda rahatlatan bir es olarak düşünebiliriz. Sanat rehabilite eder !.. Yaşam alanlarımızda, sanat eserlerine yer vermenin mekâna estetik katkıları yanı sıra orada yaşayanların ruhuna da iyi geliyor.

13 Şubat – 29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek sergi, içmimar Özlem Eres’ın seçkisiyle ve çok değerli sanatçılarımızın katılımıyla özel bir sunuma dönüştü. Eserleriyle katılan sanatçılarımız; Aslıhan Kaplan Bayrak, Birim Aksüyek, Emine Akbucak, Enis Malik Duran, H. Avni Öztopçu, Hayri Ağan ve Öznur Eren.

“Sizi ne rehabilite eder?” sorusuyla bu sergi, sanatın iyileştirici, yenileyici ve geliştirici yönünü hatırlatarak çağrı yapmaktadır. Ve bu sebeple sergi mekânı olarak da içmimar Özlem Eres’in tasarladığı ve dekore etmiş olduğu BUDE Psikoterapi Merkezi seçildi. Resim ve fotoğraf çalışmalarından oluşan sergi, katılan sanatçıların kendi özgün konularıyla çalıştıkları işlerden oluşmaktadır, “Seni ne rehabilite eder?” sorusu sergilenen işlerin teması değil, mekân ve sanat ilişkisinin insan ruhunu yenileyen ve geliştiren tarafını vurgulayan bir yaklaşımla sanata dikkatleri çekmek için yöneltildi.

Bude Psikoterapi Merkezi’nde, 13 Şubat Pazartesi 17:30-20:30 saatlerinde açılış daveti ile başlayacak olan sergi 29 Nisan’a kadar Pazartesi-Cuma haftaiçi günlerde 10:00-20:00 saatlerinde izleyiciye açık olacak, ancak merkezle iletişim kurulduktan sonra ziyaret edilmesi öneriliyor.
www.bude.com.tr – 0212 296 28 30 – 0532 780 28 33 – ozlem@bude.com.tr

Sergi Alanı: Bude Psikoterapi Merkezi
Halaskargazi Cad. Selim Bey Apt. No:86 Kat:4 D:5 Osmanbey – İstanbul