#sanatmekanzaman #sanat #art #sergi

18-27 Şubat 2019 tarihleri arasında sürecek ve 18 Şubat Pazartesi akşamı saat 18’de açılışı gerçekleşecek Kadir Sevim’in ‘siyah beyaz’ isimli seramik sergisi açılıyor..

Ceneviz Binası
siyah beyaz

İnsan ilişkilerini en çok etkileyen yönlerden biri; bakış ve bakış açısındaki farklılıklardır. Aynı olaya farklı bakış açılardan bakmak, bakabilmek bazen yepyeni sorunlara neden olur, bazen çözümün bulunmasına, bazen de müthiş bir zenginliğe.

Kadir Sevim; “Bakış”ı sorguladığı eserlerinde, seramik malzemenin ona
tanıdığı imkân sınırlarını sonuna kadar zorlar, farklı bakış açılarının çeşitliğini ifadede tezatlığı merkeze alır. Bunu öncelikle formunun içinde boşluk ve doluluk arasında kurmaya çalıştığı gerilimli bir dengede oluşturur.
Bu gerilimli denge Sevim’in son eserlerinde yaşanan olaylara bakışımızdaki katılıkları aşamayışımızı anlatmak istercesine; raku pişirimiyle elde ettiği siyah ve beyazın tezatlığıyla şiddetini daha da arttırmıştır.

Kadir Sevim, gerilimi yüksek, ifadesi katı, tezatlığı şiddetli “siyah
beyaz” sergisiyle hepimizi bir kez daha bakış açılarımızdaki farklılıklar, çözümsüzlüklerimiz ve katılıklarımızla yüzleştirerek bizi zenginleştirmeye davet etmektedir.

Elif Aydoğdu AĞATEKİN

D’ART GALERİ
Bereketzade Mahallesi Kart Çınar Sokak No:6, Galata, İstanbul