Fırat Arapoğlu ve Osman Nuri İyem’in 4 – 29 Aralık 2018 tarihleri arasında farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getirerek düzenlediği “Sonsuz ve İmge” isimli sergi Evin Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşuyor.


Gülsün Karamustafa, Ahmet Elhan, Orhan Cem Çetin, Hakan Gürsoytrak, Murat Germen, Krassimir Terziev, Şahin Domin, Hülya Özdemir, Sinem Dişli, Setenay Alpsoy, Osman Nuri İyem, Faruk Geyran ve Begüm Yamanlar’ın çalışmalarının yer alacağı “Sonsuz ve İmge” isimli sergi teknik, zanaat, popular kültür ve sanat tarihi ilişkisi üzerinden fotomontajın, post-prodüksiyonun ve montajın, kısaca imaj üretiminin bugününe odaklanıyor.

Dünyayı tekrar-düzenleme (re-compose) arzusu imajlar ve metinler denizinde yüzme metaforu üzerinden düşünülebilir. Örneğin fotomontaj tekniğiyle imaj üretim sürecinde sanatçı imajları kapar, dönüştürür, yeniden-düzenler ve bu imajları yeni bir bağlam içerisinde tabiri caizse tekrar dünyaya fırlatır.

Sergi, sanat tarihinde boş bir yüzeyin olmadığı ve bu yüzden bu tarihin çizgisel bir tarih olmadığı ve imajın köklerinin daimi bir akış ve değişim içinde olduğu tezinden hareket ediyor. İmajlar daimi bir değişim içindedir; şekilleri değişir ya da şekilleri değiştirirler. Bu süreç içinde de renk, form, imaj değişir ve gelişir.

“Sonsuz ve İmge” 29 Aralık 2018 Cumartesi gününe kadar Evin Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Büyük Bebek Deresi Sokak
No:13 34342 Bebek – İstanbul
t: +90 212 265 81 58
f: +90 212 2577675