Dünyaca Ünlü İtalyan Sanaçı Gama Art Gallery’de!

Max Papeschi

4-25 NİSAN

Uluslararası çağdaş sanat galerisi Gama Art Gallery bir ilk’e daha imza atarak dünyaca ünlü figüratif sanatçı Max Papeschi’nin eserlerini Türkiyeli sanatseverler ile buluşturuyor.

Tiyatro, sinema ve televizyon yazarlığı ve yönetmenliği deneyiminden sonra, sanat hayatına digital-sanat ile adım atan Max Papeschi’nin Hamlet’in son sözü ‘’ Geriye Kalan Sessizlik’’  adını taşıyan çalışmaları sanat eleştirmenleri ve izleyici halk kitlesinden olumlu eleştiriler aldı. Hızla başarıyı yakalayan Figüratif sanatçı  ‘’Haddini aşan uygunsuzlukta’’ politik ve küreselleşen tüketim bağımlılığı ele alan ironik çalışmalarında gerçekliği tüm dehşetiyle ortaya koyuyor. ‘’Nazi Sexy Mouse’’tan, ‘’Katil Mc Donald’s’’a kadar kullandığı kült imgeler Papeschi’nin eserlerinde tüm masumiyetini kaybederek kollektif bir kabusa dönüşüyor.

En son Palermo’da futbol sahası büyüklüğünde bir mekanda sergi açan Papeschi’nin çalışmaları tüm dünyada 2008 yılından bu güne sanat galerilerinde sergilenmeye devam ediyor.

Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı Max Papeschi’nin ‘’ Geriye Kalan Sessizlik’’ adlı solo sergisi 4-25 Nisan tarih aralığında Pazar – Pazartesi günleri hariç her gün 13:00-  19:00 saatleri arası Maslak Sun Plaza   -5 Gama Art Gallery’de izlenebilir. 

 Bilgi için: +90 212 245 69 22