YENİ BİR DİL YENİ BİR NEFES
26 Mart – 23 Nisan
Karma Sergi

26 Mart – 23 Nisan 2016 tarihleri arasında Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonu kapılarını bir kez daha sanatçılara açıyor.
1500 yıllık tarihi Bizans sarnıcının üzerine inşa edilen Antik Hotel birçok medeniyete ev sahipliği yapıyor. Açıldığı günden bu yana düzenlenen etkinliklerle birçok sanatçıyı ağırlayan ve tarihi sanatla bütünleştiren Cisterna Sergi Salonu, bu kez de YENİ BİR DİL YENİ BİR NEFES adlı karma sergiye adeta nefes katıyor. Sergiye katılan sanatçılar kendilerini şu cümlelerle ifade ediyorlar: “Farklı anlatım tarzlarını benimsemiş sanatçılar olarak, soyut ve somutu bir araya getirip, dış dünyanın etkisiyle, iç dinamiklerin hayat bulduğu sürrealist, hiperrealist, ekspresyonist, zıt kavramların çizgileri doğrultusunda çağdaş sanatın normlarını en açık şekilde ifade edebilmek, monoloğu dışavurmak, duygularımızı törpüleyebilmek için bir arada bulunuyoruz. Sanatı birlikte yoğuruyor ve yorumluyoruz. Hepimiz kültür ve geleneklerimize bağlı kalarak ırk, dil gözetmeksizin hep beraber farklı diller yarattık, dünyanın farklı mozaiklerini bir araya getirdik”.
Sanatçılar Seyfettin Arslan, Yusuf Bilge, Abdulkerim Bozan,Gül Bolulu, Gonca Karapınar, Roza Tulga, Mustafa Yüce ‘in katıldığı YENİ BİR DİL YENİ BİR NEFES SERGİSİ 23 Nisan’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.