Mine Sanat Galerisi sahibi Mine Gülener’in organizatörlüğünde gerçekleşecek “Zekai Ormancı Anısına” adlı anma sergisi 16 Mart’tan itibaren Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde!

16 Mart – 16 Nisan 2017, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi

Sanat yaşamı boyunca onlarca ulusal ve uluslararası karma sergide yer alan, Modern Türk Soyut geleneğinin önde gelen isimlerinden Ressam Prof. Zekai Ormancı’nın 2008 yılının Nisan ayında aramızdan ayrılması bizleri derinden üzdü. Kıymetli sanatçımızın anısına 16 Mart – 16 Nisan 2017 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Mine Gülener organizatörlüğünde gerçekleşecek anma sergisinde Prof. Zekai Ormancı’nın eserlerine, şahsi eşyalarına, atölyesinden görsellere ve bazı atölye malzemelerine yer verilecektir. Sanatçımızın Türk Resim Sanatı’ndaki önemini sanatseverlerimize tekrar hatırlatmak, unutturmamak ve böylece genç sanatçılarımıza örnek olacak bir sanat yaşamını izleyicilere sunmak adına bir araya geliyoruz.

Soyut sanatın önemli isimlerinden olan ve en verimli, en üretken çağında aramızdan ayrılmış olan Sayın Prof. Zekai Ormancı’yı anmak adına düzenlenen sergiye yapmış oldukları katkılarından, kültür ve sanata verdikleri karşılıksız destek nedeniyle Sayın Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na, Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Prof. Dr. Simten Gündeş’e, Sedef Narçın’a, ayrıca kültür ve sanata destek olan tüm Kadıköy Belediyesi mensubu dostlara şahsım ve Türk Sanatı adına teşekkür ederim.

Mine Gülener

Açılış 16 Mart 2017, Perşembe günü saat 18:00’de, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde yapılacaktır.

Tüm sanatseverler davetlidir.